birprogram
Ana sayfa
Ana SayfaAna sayfanız yapın
FavoriFavorilere ekleyin

iMesh
Peer-to-peer sistemini kullanan dünyaca ünlü dosya paylaşım programı olan iMesh'in en son sürümü. iMesh sayesinde diğer iMesh kullanıcıları ile dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Döküman, video, MP3, imaj gibi her türlü dosya paylaşımı yapılabiliyor. Ayrıca arama çubuğundan paylaşılacak dosyaları arayabiliyorsunuz.
Program yüklendiğinde Gator, Cydoor, New.net gibi reklam dosyalarını beraberinden getiriyor.

Programın özellikleri:

. Geliştirilmiş arama
. Çoklu dil desteği
. Çoklu kullanıcılardan dosya indirebilme
. Paylaşılan dosyalara gözatabilme
. Dosyaları indirirken görebilme için geliştirilmiş medya oynatıcısı
. Gelişmiş medya filtrelemesi ile virüs ve zararlı içerikleri engelleme
. Sohbet desteği
. Kolay ve geliştirilmiş kullanıcı arabirimi
. Bant genişliği kontrolü
. Yeni UDP aktarım teknolojisi
. Daha hızlı arama(1-2 saniyede)
. Tam encrypte.
. Anlık bağlantı.

Editör Notu: Programın bu 6 sürümü hiçbir ad/spy içermemektedir. Ayrıca yorumlardan anladığım kadarı ile eski sürümü daha çok beğenilmiş, ancak programın esas sorunlu sürümü 5 idi. Birkaç arkadaşımız da light sürümünden bahsetmişler. O sürümünü de bir hata ile çok da denemeden sitemize eklemiştim, ancak daha sonra kendi sistemimi yeniden kurmak zorunda olduğum için sitemizden de kaldırdım. Zaten Light sürümü sistemleri bozduğu için sitesinden de kaldırılmıştı uzun bir süre önce.

iMesh 6 ile yaptığım denemelerde ise hızının da yorum yapan arkadaşlarımın aksine eskisinden çok da yavaş olmadığını gördüm. Ancak paylaşım programlarının ortak bir sorunları var. Zannedersem yorum yapıp eski sürümünün daha iyi olduğunu savunan arkadaşlarım da aynı hataya düşmüşler. 56k ile alabileceğiniz maksimum dosya hızı 5.5kb idir ki programın eski sürümü yayında iken çoğumuzun hattı sadece çevirmeli bağlantı idi. Son 2 senede evlerimize giren ADSL hatlarımız ile zaten pratikte hemen hemen hiçbir paylaşım programından %100 indirme yapamıyoruz. Biz, örneğin 256k ile 25kb alabilirken (download) karşımızda bize o dosyayı gönderen bilgisayarın gönderme (upload) hızı çoğu durumda 6-10kb'tı geçemeyecektir. Bu bağlamda paylaşım programlarından tam verim alabilmenin tek yolu eski sürümlerini indirmek değil, bizim de paylaşıma ortak olmamız ve bu tarz programların internete erişimlerini güvenliğimizden ödün vererek ve port atayarak açmamızdır. Böylece %100 olmasa bile yüksek br indirme oranında çekim yapabileceğiz.

Programın tek sorunu gerçekten de aşırı derecede kaynak tüketimine neden olması ve arama hızı çok iyi olmasına rağmen program kodlarında çalışırken son derece hantal gözükmesi. Eski sürümde de bulunan diğer görsel bilgiler, indirme bit oranı, ek hız bilgisi gibi ayrıntı bilgileri ise varsayılan olarak kapalı geliyor. Bunları programın ayarlar kısmından tekrar aktif hale getirebiliyoruz. Ancak bu ayarlara hiç dokunmamanızı öneririm zira gerçekten de aşırı bir sistem ihtiyacı isteyen uygulama, bu ek görsellikler de işin içine girince başka birşey çalıştırmanıza imkan tanımayabilir. Yine de asıl amaçları zaten bizde olmayanı bulabilmek olan bu tarz paylaşım uygulamalarını heleki içlerinde zararlı yazılım bulunmadan edinebilmek iyidir diye düşünüyorum.

Versiyon:6.0
Tip:Ücretsiz (Freeware)
Boyut:6.34 Mb
Dil:Ingilizce
OS:Windows XP
Üretici:iMesh Ltd.

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


Bilgi yarışması | Oyun | Hastalık sitesi | Rüya tabirleri
Ücretsiz program | Şifalı bitkiler | Tıp sözlüğü | Türkçe sözlük | Yemek tarifleri |

PROGRAM DOWNLOAD, PROGRAM İNDİRME
Arağığınız bütün programlar tek bir adreste
Program arayabilir ve ücretsiz indirebilirsiniz.

©2006 birprogram.com

0,0078125