birprogram
Ana sayfa
Ana SayfaAna sayfanız yapın
FavoriFavorilere ekleyin

Solea Multi-Recorder
Üreticinin açıklaması: SOLEA MULTI-RECORDER , aynı anda farklı kaynaklardan ses kaydı yapabilen bir yazılımdır. Solea'dan bağımsız olarak çalışabilmektedir.

Kullanım alanları:

* Medya Takip Merkeziyseniz 32 radyo'nun yayınını kaydedebilirsiniz.
* Kurumsal bir işletmeyseniz, 32 telefon hattından yapılan görüşmeleri kaydedebilirsiniz.
* Üniversite iseniz 32 anfide veya konferans salonlarında yapılan konuşmaları kaydedebilirsiniz.

Özellikleri:

Düşük Disk İhtiyacı: 1 saatlik ses kaydını 0.9 - 3.6MB'lık bir dosyada saklayabilirsiniz. Aynı kalitedeki ses kaydını ancak 6 MB'lık MP3 dosyasında elde edebilmek mümkündür. Bu sayede, 1 kanalın 1 yıllık kaydı en fazla 32 GB yer kaplayacaktır. Sessizliklerin yoğun olduğu kanallarda 1 yıllık kaydın 162 MB'a kadar düşmesi söz konusudur.
Düşük CPU Kullanımı: Kayıt esnasında çok az mikroişlemci (CPU) kullanır. Çalışan programları etkilemez, kendisi de bu programlardan etkilenmez.
Seviye Monitörü: Kayıt işlemi devam etsin/etmesin, girişteki sesi (Line-in, mikrofon,Internal,vs.) sürekli denetleyebilme, seviyesini değiştirebilme imkanı vardır.
Çoklu Giriş Desteği: Pek çok girişten (Line-In, Mikrofon, CD, ...) kayıt yapabilir.
Tek Ses Kartından 2 Kanal Kayıt İmkanı: Tek bir ses kartının Left ve Right girişlerinden iki farklı kanalı kaydedebilmek mümkündür.
VBR Mod: VBR (variable bitrate) modunda sıkıştırma yapar. Girişteki seslerin karmaşıklığına göre sıkıştırma oranını ayarlar. Basit seslerde veya sessizliklerde bitrate azalacağından, 1 saatlik kaydın 19 KB'a kadar düşme durumu söz konusudur.
Hafızada Sıkıştırma: Sıkıştırma işlemini doğrudan hafızada yaptığından sabit diskinizin yıpranmasını minimuma indirir. Solea Recorder dışındaki yazılımlar genellikle, sesleri önce WAV formatında sabit diske kaydederler daha sonra sıkıştırırlar (MP3'e dönüştürürler). Bilindiği gibi WAV formatı, sıkışmamış bir formattır ve sıkışmış formatlara göre 10-50 kat daha fazla yer kaplar. Bu kadar büyük dosyaların sabit diske sık sık yazılıp silinmesi yıpranmayı arttırmaktadır.
Çoklu Ses Kartı Desteği: Kayıt ve dinleme işlemlerini farklı ses kartlarından yapabilir.
Dosya Boyu Belirleme: Oluşturulacak ses kayıt dosyalarının kaçar saatlik olacağı ayarlanabilir.
Kayıt Periyotları Belirleme: Kanalın kaydedilmesi gereken saatler belirtilebilir, istenmeyen saatlerde kayıt alma işlemi gerçekleşmez.
"Tray Icon" Modu: İsteğe bağlı olarak, Windows araç çubuğunun sağ alt köşesinde simge durumunda çalışabilir.
Kayıt Bulma: Herhangi bir kanala ait belirli tarih/saat'teki ses kaydına 1-2 saniyede ulaşılılabilir.
Kayıt Dinleme: Herhangi bir kanala ait belirli tarih saat'teki ses kaydı (ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan bile) kolaylıkla dinlenebilir. Hatta, o anda devam etmekte olan ses kayıt dosyası bile birkaç saniye gecikmeyle dinlenebilir. Diğer programların aksine, bu işlem için o anki dosyanın tamamlanmasını beklemeye gerek yoktur.
Ağ Üzerinden Erişim: Herhangi bir kanala ait belirli tarih/saat'teki kayıt, ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan kolaylıkla bulunup dinlenebilir.

Kurulum: Dosyayı Herhangi bir dizine açtıktan sonra MultiRec.exe'yi (kısayol oluşturup) çalıştırmanız yeterlidir.

Not: Program 3'er saatlik seanslar halinde ömür boyu ücretsiz kullanılabilir. Ama program kullnım kısıtlamalı olduğu için 3 saat'ten sonra kayıt alma işlemi gerçekleşmeyecektir.

Satış Fiyatı: Bu program kullanım kısıtlamalı bir programdır. Programın Orjinal sürümü Kanal başına 200$+KDV dir.

Versiyon:2.02
Tip:Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)
Boyut:1.19 Mb
Dil:Türkçe
OS:Windows (Tümü)
Üretici:DMK Yazılım

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


Bilgi yarışması | Oyun | Hastalık sitesi | Rüya tabirleri
Ücretsiz program | Şifalı bitkiler | Tıp sözlüğü | Türkçe sözlük | Yemek tarifleri |

PROGRAM DOWNLOAD, PROGRAM İNDİRME
Arağığınız bütün programlar tek bir adreste
Program arayabilir ve ücretsiz indirebilirsiniz.

©2006 birprogram.com

0,015625