birprogram
Ana sayfa
Ana SayfaAna sayfanız yapın
FavoriFavorilere ekleyin

Secret Room (Client-Server)
Bu program yerel ağda Chat yapmak için kullanılır. İnternete bağlı olmanıza gerek yoktur.

Kullanımı:
-Ana makine olarak belirlediğiniz makinede Server uygulamasını başlatın. Server uygulaması başlatılıp bağlantı açılmadan Client makineler (diğer kullanıcılar) birbirini göremez. Ana makineden bağlantı açıldıktan sonra Server uygulamasını simge durumuna küçültebilirsiniz. Arka planda yönetimi kendi başına yapacaktır. Tabi server uygulamasının bulunduğu makineden kullanıcılara özel mesaj gönderme imkanı da vardır. Hatta server a sahip plan kullanıcı istediği kullanıcıyı odadan atabilir. server bağlantısından sonra Client makineler gerekli bilgilerini girip Bağlantılarını başlatabilirler. Serverdeki port numarasını değiştirmenize gerek yoktur. Tabi Serverda port numarası ne ise Clielt lardada o olmalı.
-Ana makineden bağlantı sağlandıktan sonra diğer makineler ana makineye bağlanmak için ana makinenin IP numarasını bilmeleri gerekir. En ideali ana makine olarak ayarlanan bilgisayara sabit IP adresi atamaktır. Bunun yararı şudur: Client makinelerden bağlantı kurarken girilen IP, Port Numarası ve Kullanıcı Adı bilgileri programın bir dahaki açılışında nasıl bırakılmışsa aynen gelecektir. Yani ayar tutma özelliğine sahiptir.
-O an açık olan kullanıcıları program otomatik olarak listeler ve kullanıcı listeleri otomatik olarak güncellenir. Kullanıcı girişi olduğunda, kullanıcı odadan ayrıldığında güncellemeler otomatiktir. Mesaj gönderilirken hangi kullanıcı listeden seçili ise mesaj o kullanıcıya gider. Şayet genel Mesaj Gönder aktif ise gönderilen mesaj o an aktif olan bütün kullanıcılara gönderilecektir.
-Ana makine olarak kullanılan makineden de kullanıcı bağlantı sağlaya bilir. Kullanıcı isterse Server uygulamasını kullanabilir veya ayrıca kendi makinesinden de Client uygulamasını başlatabilir. Server olarak kullanılan makinede Client uygulaması başlatılırken IP bölümüne localhost yazılabileceği gibi yine mevcut makinenin IP numarası da girilebilir.
Eğer bilgisayarınızda herhangi bir server yüklü değilse buradan yükleyebilirsiniz.

Versiyon:1.0
Tip:Ücretsiz (Freeware)
Boyut:229 Kb
Dil:Türkçe
OS:Windows (Tümü)
Üretici:DATAKENT

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


Bilgi yarışması | Oyun | Hastalık sitesi | Rüya tabirleri
Ücretsiz program | Şifalı bitkiler | Tıp sözlüğü | Türkçe sözlük | Yemek tarifleri |

PROGRAM DOWNLOAD, PROGRAM İNDİRME
Arağığınız bütün programlar tek bir adreste
Program arayabilir ve ücretsiz indirebilirsiniz.

©2006 birprogram.com

3,90625E-03