birprogram
Ana sayfa
Ana SayfaAna sayfanız yapın
FavoriFavorilere ekleyin

Sözlüx
Üretici Açıklaması : Sözlüx programı çok fonksiyonlu bir sözlük programıdır.

Sözlüx programı gelişmiş arayüzü ,kullanım kolaylığı ve gelişmiş özellikleri ile kolay ve hızlı kullanıma yönelik olarak tasarlanmıştır.

Türkçeden , ingilizceye ingilizceden Türkçeye çeviri yapabilmektedir.

Bulamadığınız kelimeleri internetten arama özelliği vardır , internetten arama özelliği ile diğer dillerden türkçeye çeviride sağlanabilmektedir.

Programda ingilizce kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini sesli olarak dinleyebilir , isterseniz diyalog şeklindeki ingilizce metinleri programa okutabilirsiniz.

Programın en kullanışlı yanı araç çubuğu şeklinde ekranın altına yada üstüne yapışabilmesidir bu sayede internette gezerken yada msnde chat yaparken veya wordde yazı yazarken çevirmek istediğiniz kelimeyi yazıp anında çeviri yapabilirsiniz bunun yanında kelime alımı özelliği sayesinde takıldığınız metni kopyaladığınız an karşılığını program araç çubuğu vasıtasıyla görebilirsiniz.

Programda internette kullanabileceğiniz ingilizce diyaloglara türkçe anlamlarıyla yer verilmiştir. Sözlüğün kelimeleri size az geldiyse yada tamamen değiştirmek isterseniz sözlüx bunu mümkün kılar. Sözlüğe istediğiniz kadar kelime ekleyebilir , değiştirebilir yada silebilirsiniz. Tamamen özelleştirilebilir bir sözlüğe sahip olabilirsiniz.

Öğrendiğiniz kelimelerle pratik yapabilmeniz için adam asmaca oyunuda sözlüx programına eğlence amaçlı entegre edilmiştir.

Editör Açıklaması : Programın 1.0 sürümü ücretliydi ancak arkadaşla anlaştık ve program artık ücretsiz. Böyle bir programı bizlere sunduğu için Emre İpek arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

Sözlüx 2.0 diğer sözlüklerde olmayan metin çevirme ve internet den yararlanarak çevirme özelliklerine sahip. Ayrıca ingilizce telaffuz bilgisini geliştirmek isteyenler için ideal bir yazılım.

Tüm indir.com kullanıcılarına tavsiye ediyorum.

Versiyon:2.0
Tip:Ücretsiz (Freeware)
Boyut:5.39 Mb
Dil:Türkçe
OS:Windows (Tümü)
Üretici:Fugitive IT. (Emre İpek)

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


Bilgi yarışması | Oyun | Hastalık sitesi | Rüya tabirleri
Ücretsiz program | Şifalı bitkiler | Tıp sözlüğü | Türkçe sözlük | Yemek tarifleri |

PROGRAM DOWNLOAD, PROGRAM İNDİRME
Arağığınız bütün programlar tek bir adreste
Program arayabilir ve ücretsiz indirebilirsiniz.

©2006 birprogram.com

7,080078E-03