birprogram
Ana sayfa
Ana SayfaAna sayfanız yapın
FavoriFavorilere ekleyin

LOR - Lapis Online Radio
Üreticinin Açıklaması :Bu eklenti sayesinde bazı Türk Radyo ve TV kanallarını Firefox üzerinden çalabilir veya izleyebilirsiniz. Eklentiyi kurduktan Araçlar-> Lapis Online Radio yolunu takip ederek, kenar çubuğunda, yeni bir sekmede veya ayrı bir pencerede açılmasını sağlayabilirsiniz.
Bu 1.5 sürümde, Lapis Online Radio eklentisi tamamen Eclipse ile baştan yazıldı. İlk sürümü sadece kenar çubuğu üzerinden çalışıyordu. Bu sürümde ayrı bir pencerede ve yeni bir sekmede açılma desteği verildi. Ayrıca bir ikon olarak simge çubuğuna koymanızda mümkün.
Linux altında kullanabilmek için Mplayer ve mplayer plugins kurulu olması gerekmektedir. Burayı tıkladığınızda çıkacak sayfada kurulum ile ilgili detaylı bilgiler mevcut:
Windows altında ise Windows Media Player 10 gereklidir. Baska birseye ihtiyaciniz yok. Listedeki bütün istasyonlar sorunsuzca çalışmaktadır.
MAC altında ise malesef fazla deneme şansımız olmadı. Ancak deneyen birkaç arkadaşımız bircok radyo ve TV kanallarını sorunsuzca seyredebildildiğini söyledi.
NOT: NTV Live radyo kanalını dinleyebilmek için Flashplayer kurulu olması gereklidir. Macromedia sitesinden kullandığınız işletim sistemine göre indirebilirsiniz.

XPI uzantılı eklentilerin kurulumu:

XPI uzantılı dosyalar 2 farklı yolla kurulabilir.

Çevrim içi kurulum
Burada eklenti doğrudan sayfadan kurulur. Yapmanız gereken tek şey eklenti kurma bağlantısına tıklayıp açılacak penceredeki Kur düğmesine basmaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta kurulumun gerçekleşeceği konuma gerekli izni vermiş olmanızdır. Bu izni Araçlar > Seçenekler > İçerik bölümündeki yazılım kurulumuna ilişkin ayarlardan verebilirsiniz. Aksi takdirde kurulum gerçekleşmez.

Çevrim dışı kurulum
Aslında en kolay ve karmaşık olmayan yöntemdir. Eklenti indirme bağlantısına sağ tıklanarak XPI dosyası bilgisayara kaydedilir. İstediğiniz eklentiyi ilgili siteden alarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. JAR uzantılı dosyalar da buna benzer bir yolla kurulabilir. Diyelim ki herhangi bir XPI dosyasını bilgisayarınıza kaydettiniz. Aşağıdaki yöntemlerle kurulumu gerçekleştirebilirsiniz:

Firefox ve Mozilla altında kurulum:
Dosya > Aç yolunu takip edin.
Açılan menüden bilgisayarınıza indirdiğiniz XPI dosyasını seçin.
Tamam düğmesine basarak devam edin.
Kurulum sonunda hata uyarısı almazsanız kurulum başarıyla tamamlanmış demektir.

Her eklenti kurulumundan sonra eklentinin etkin olabilmesi için kullandığınız programı (Mozilla, Firefox, Thunderbird) yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlatmadan önce programa ait tüm pencereleri kapatmayı da unutmayın.

Versiyon:1.5.14
Tip:Ücretsiz (Freeware)
Boyut:220 Kb
Dil:Türkçe
OS:Windows (Tümü)
Üretici:Mozilla

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


Bilgi yarışması | Oyun | Hastalık sitesi | Rüya tabirleri
Ücretsiz program | Şifalı bitkiler | Tıp sözlüğü | Türkçe sözlük | Yemek tarifleri |

PROGRAM DOWNLOAD, PROGRAM İNDİRME
Arağığınız bütün programlar tek bir adreste
Program arayabilir ve ücretsiz indirebilirsiniz.

©2006 birprogram.com

9,033203E-03