birprogram
Ana sayfa
Ana SayfaAna sayfanız yapın
FavoriFavorilere ekleyin

Beos Tam Sürüm İşletim Sistemi
Windows altında çalışabilen tam sürüm işletim sistemi.Beos 5 dünyada çok popüler.Windows ve Linux'a göre masaüstü yapısı daha farklı.Özellikle Avrupada çok kullanılmakta.Beos'un tercih nedenleri arasında küçük boyutlu olması ve windows altında çalışabilmesi yatıyor.

Özellikleri:
BeOS 5, 1934 kart için destek sağlayan bir işletim sistemi. Yeni mp3 codec'iyle mp3 çözmeyi daha da kolaylaştırıyor. Ayrıca yeni Media Player içeriyor. CDDA Dosya Sistemi, müzik CD'lerini mount etmeyi ve anında WAV olarak okumayı sağlıyor. Sadece dosyalarınızı CD'den tutup sabit diskinize atmanızla CD'nizdeki şarkılar WAV uzantısına dönüşüyor.Bunların dışında BeOS 5 yeni MIDI arabirimi de içeriyor.

Paneller ve programlar ulaşım açısından rahatlığa kavuşturulmuş, sadece Get Info panelleri sayesinde tüm programlar hakkında genel bilgiye sahip olabilirsiniz. Configure Be Menu seçeneğiyle menünüzü istediğiniz şekilde kastomize edebilirsiniz.Ayrıca BeOS 5, herkesin favorisi Net Positive web tarayıcısının yeni bir sürümünü de içeriyor. Bu yeni versiyonda; ikonlar yenilenmiş, performans artmış, ve download'larınızı düzenlemek için bir download manager eklenmiş. Artık uyurken bile bir kaç basit ayarla download yapabiliyorsunuz. BeOS 5'in içerdiği CDBurner ile data ve müzik CD'leri yapmanız artık daha kolay ve NTFS ve ext2 dosya sistemlerine ulaşmak artık mümkün. Ayrıca Print Server artık daha az hafıza kullanıyor, daha hızlı ve daha az sistem kaynağı kullanıyor. Ağ Ayarları Paneli'nde yapılan değişiklikler sayesinde artık ağ araçlarını (modem, ethernet kartı vs.) otomatik tanıyor. PPP ve USB desteği eklenmiş.

BeMail ile artık spell-checking (imla kontrolü) de yapabilirsiniz. Eklenen yeni sürücülerle ekran ve ses kartlarınızın tanınması artık daha da kolay. (Matrox g400, rage128 pro, i810, Trident MVP 4). Web'de Surf yaparken, ya da uzun metin dosyaları içerisinde gezerken kaybolma problemi de ortadan kaldırılmış. Artık fare'nizin kaydırma çubuğu da BeOS'ça tanınıyor.BeOS 5 PE kolay ve hızlı bir kurulum sağlamasının yanında kullanıcıya desteklediği kartlarla, kullanım kolaylığıyla büyük rahatlık sağlıyor.

Not:Beos'un Linux altında çalışabilen sürümünü,Windows veya Linux gerektirmeyen sürümünü, uptade'lerini üretici sitesinden indirebilirsiniz.

Versiyon:5
Tip:Ücretsiz (Freeware)
Boyut:45 Mb
Dil:Ingilizce
OS:Windows 95/98/NT/2000
Üretici:Be Inc.

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


Bilgi yarışması | Oyun | Hastalık sitesi | Rüya tabirleri
Ücretsiz program | Şifalı bitkiler | Tıp sözlüğü | Türkçe sözlük | Yemek tarifleri |

PROGRAM DOWNLOAD, PROGRAM İNDİRME
Arağığınız bütün programlar tek bir adreste
Program arayabilir ve ücretsiz indirebilirsiniz.

©2006 birprogram.com

0,015625