birprogram
Ana sayfa
Ana SayfaAna sayfanız yapın
FavoriFavorilere ekleyin

Battle for Wesnoth
Battle for Wesnoth (Wesnoth için savaş) az sayıdaki başarılı açık kaynak oyunlardan biridir. Oyun geliştirilirken mümkün olan en yüksek pazar payına ulaşmaktan ziyade başkalarının da aynı ağız tadına sahip olabileceği umularak yaratıcıları için olabildiğince zevkli ve eğlenceli bir oyun yapmak esas alınmıştır. Bu yaklaşım içinde herkesin ağız tadına uyamayacak ama bazı insanların da başında yüzlerce saat geçirebilecek kadar hastası olacağı benzersiz bir oyunun yaratılabildiği bir ortam hazırlamıştır.

Battle for Wesnoth öğrenmesi kolay fakat hayli derinlikli, basit ve eğlenceli bir oynanışa sahiptir. Tek oyunculu deneyimi oyunla birlikte paketlenmiş güçlü yapay zekaya ve ilginç birer senaryoya sahip dört kampanya içerir.
Battle for Wesnoth ayrıca oyun içinde indirilip kolayca yüklenebilen düzinelerce ek kampanya yapmış olan hareketli bir kampanya yazarları camiasına sahiptir. İstekli kampanya ve senaryo yazarları Wesnoth Harita Editörü ve Wesnoth'un skript dilini kullanarak kendi kampanyalarını kolay bir şekilde oluşturabilirler.

Çok oyunculu da unutulmamıştır, ikili veya ağ üzeri ile arkadaşlara karşı olduğu gibi İnternet üzerinden oyuncuların takım arkadaşı ve rakip bulabileceği çok oyunculu sunucuda da oynamak mümkün.

Battle for Wesnoth'a giden yol ana geliştirici David White 18 Temmuz 2003 tarihindeilk geliştirme versiyonu 0.1'i çıkardığı günden başlayan uzun bir yol oldu. 1.0 sürümü David ve onlarca katkıda bulunan kimsenin sadece kod, senaryo, resim ve müziklerini içermekle kalmayıp zaman, gayret ve yeteneklerini de temsil etmektedir. Battle for Wesnoth ekibi Wesnoth'un filizlenmekte olan diğer açık kaynak oyunlarının geliştiricilerine de bir başarı örneği olmasını umar.

Versiyon:1.0
Tip:Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)
Boyut:39 Mb
Dil:Türkçe
OS:Windows (Tümü)
Üretici:The Open CD

DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.


Bilgi yarışması | Oyun | Hastalık sitesi | Rüya tabirleri
Ücretsiz program | Şifalı bitkiler | Tıp sözlüğü | Türkçe sözlük | Yemek tarifleri |

PROGRAM DOWNLOAD, PROGRAM İNDİRME
Arağığınız bütün programlar tek bir adreste
Program arayabilir ve ücretsiz indirebilirsiniz.

©2006 birprogram.com

3,90625E-03